RK Slovenije
Območno združenje
Cerknica-Loška dolina-Bloke

Partizanska 2a
prostori v urejanju
SI-1380 Cerknica
Tel:  01 7050-510
Google map

DŠ: 83711775

TRR: 03115-1000230385

E-pošta: cerknica.ozrk@ozrks.si

Upravljanje piškotkov

  

Začelo se je ....

... v Avstro-Ogrski leta 1863, ko se je ta pridružila 16-tim ustanoviteljem Rdečega križa. Leta 1866 se začne zgodovina Na Kranjskem v Ljubljani, kjer ustanovijo "žensko društvo za pomoč ranjenim in bolnim vojakom". Moški, pa leta 1879 ustanovijo Na Kranjskem v Ljubljani "Domoljubno pomožno društvo deželno".

Z letom 1900 so se pričele aktivnosti kot je priprava na morebitno vojno in dejavnosti v mirnem času: to so brezplačne kuhinje, bolnišnice, zbiranje oblačil in obutve ter usposabljanje prebivalstva za prvo pomoč v vojni.

Združitev ženskega in moškega društva se je zgodila v letu 1902. Leta 1918 se Deželno in žensko podporno društvo RK za Kranjsko osamosvoji in s tem preneha biti del zveze v okviru Avstrijskega RK. Ustanovijo samostojni "Slovenski Rdeči križ".

Kraljevska vlada v Beogradu leta 1921 sprejme odločbo o delu Rdečega križa na celotnem ozemlju kraljevine Srbov, Hrvatov in Slovencev, tako se v Sloveniji ustanovi banovinski odbor RK in več pododborov, danes tako imenovanih območnih združenj Rdečega križa.
1941 je sledil razpad stare Jugoslavije; društva RK so bila razpuščena. Okupator je formiral nova društva RK, pod svojim nadzorom, Italijani pa so ustanovili RK Ljubljanske pokrajine. Po kapitulaciji Italije je padel Slovenski RK pod nemško okupacijo.

18. junija 1944 so na osvobojenem ozemlju v Gradacu v Beli krajini ustanovili Rdeči križ Slovenije. Leta 1991 Rdeči križ Slovenije formalno izstopi iz Rdečega križa Jugoslavije in 1993 leta Mednarodni odbor Rdečega križa v Ženevi prizna Rdeči križ Slovenije kot samostojno nacionalno društvo. Mednarodna federacija društev Rdečega križa in Rdečega polmeseca na svoji generalni skupščini potrdi Rdeči križ Slovenije kot novega enakovrednega člana.
Podeli:

RK Cerknica za dohodnino

Znamka Aplikacija Daruj kri Telekom Slovenije Canon Revoz BESSY Anonimna e-prijava nasilja v družini Lek Pošta Slovenije NLB KRKA Tuš SKB NLB Vita Unicredit bank Luka Koper Si.mobil Petrol Mercator BSH BTC SAZAS Geoplin Medis MINT mitja Stopimo skupaj MDDSZ Sklad

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

OZRK Cerknica